7 Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Sosyal medya o kadar kalabalık bir yer oldu ki artık yolda gördüğünüz her 2 kişiden 3’ü sosyal medya kullanıyor 🙂 Hal böyle olunca hedef kitlelere ulaşmak zor  olabiliyor. Özellikle sosyal medyayı iş için kullanıyorsanız  bu durum biraz daha sıkıntılıdır.

Instagram için paylaşımlarınızdaki beğeni sayısını arttırmak istiyorsanız Instagram’da Beğeni Sayısını Arttırmak adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Sosyal medya kampanyalarınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmek, daha çok kitleye ulaşmak gibi hedefleriniz var ise en iyi yardımcı kaynakları belirlemelisiniz.

Etkili sosyal medya yönetim araçları sürekli kendilerini güncellemekte olup gelişime açıktırlar. Ancak bize kimisi harika içerik fikirleri verir, kimisi paylaşım zamanlamanızı otomatik yönetmek ile zaman kazandırır.

2019’da sosyal medya yönetim çalışmalarınızı en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olması açısından piyasadaki bazı araçların bir listesini hazırladım. Eğer sizde pazarda yerinizi almak, doğru hedef kitleye ulaşmak gibi çalışmalarınız varsa listeye göz atın derim.

Adobe After Effects CC

after effects 1024x472 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Adobe ailesinin mükemmel bir programı olan görüntü ve video düzenleme aracı “After Effects”  sinematik ve hareketli görseller oluşturmak için harika bir programdır. Bu araç sayesinde harika bir kompozisyon oluşturup hikaye veya profil kısmınız da paylaşım yapabilirsiniz. Bu sayede markanız veya hesabınız diğer kullanıcılardan farklı ve kaliteli olacaktır.

Eğer Adobe After Effects programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Animoto

animoto 1024x475 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Videolar sosyal medya ortamında gün geçtikçe önemli yerlere sahip oluyor. Keşfet kısmına baktığımızda her 5 paylaşımdan en az 3 tanesi videolu içerik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Animoto sayesinde artık sizlerde ister mobil cihazınızdan ister kişisel bilgisayarınızdan görüntü ve videolardan klipler oluşturabilirsiniz. Sürükle bırak özelliği ile birkaç dakika içerisinde sizlerde kendi profesyonel kliplerinizi oluşturabilirsiniz.

Fiyat olarak aylık 8$ ödeyip, kullanıma sahip olabilirsiniz.

Eğer Animoto programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

BuzzSumo

buzzSumo 1024x472 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

BuzzSumo, içerik oluşturmaktan çok nasıl içerikler oluşturmanız gerektiğini veya rakip için en iyi performansı gösteren, analiz işlemleri yaparken kullanmanız gereken bir araçtır.

İçeriklerinizi paylaşırken de önemli faktörleri keşfederek tanıtımlarınızı arttırabilirsiniz.

Ücret olarak biraz yüksek aylık 79$

Eğer BuzzSumo programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Buffer

buffer 1024x472 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Buffer, sosyal medya içeriğinizi programlamayı ve tüm hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenize olanak sağlayan sosyal medya yönetim aracıdır. Bunun yanı sıra gönderi performanslarını analiz ederken Chrome tarayıcı uzantısı ile de kullanabilirsiniz.

Buffer’in en güzel yanı yeni başlayanlar için ücretsiz olması 🙂

Eğer Buffer programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Canva

canva 1024x474 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Canva, ilgi çekici ve yüksek kaliteli grafikler oluşturmanıza yardımcı olacak, kullanımı kolay sürükle bırak özelliği ile işinizi kolaylaştıran tasarım aracıdır.

Uygulamada binlerce hazır şablon yer almaktadır. İster bir gönderi oluşturun isterseniz bir reklam hazırlığında bulunun bunların hepsi için tasarım yapabileceğiniz ücretsiz bir araçtır.

Eğer Canva programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Hootsuite

hootsuite 1024x472 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Hootsuite, sosyal medya yönetim araçlarından en popüler olmak ile birlikte tek bir platformda kolayca raporlama, yönetim gibi işlerinizi yapabilmenizi sağlar. 

Özellikle zamandan tasarruf etmek isteyenler için harika bir araç diyebiliriz. İsterseniz ücretsiz deneyebilirsiniz.

Eğer Hootsuite programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Conversocial

conversocial 1024x468 - 7  Sosyal Medya Yönetim Aracı 2019

Sosyal mesajlaşma ile takipçilerinize profesyonel cevaplar verebilirsiniz.

AI tarafından geliştirilmiş olan Conversocial, gerçek zamanlı cevaplar sağlayarak ve takipçilerin tanıtımlarına destek vererek olağanüstü müşteri deneyimleri sunmaktadır.

Conversocial için fiyatlandırma işlemleri üç farklı kategoride yer almaktadır. Bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

Eğer Conversocial programını kullanmak veya incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuç olarak;

Tüketiciler yani takipçileriniz markalardan (sizlerden) en iyi deneyimi beklemektedir.  Çok fazla sosyal medya yönetim araçları ile  kendinizi, markanızı en etkili hale getirebilirsiniz.

Listede bazı araçlar yer almaktadır. Bunları kullanıp kullanmamak sizlere kalmış, hayal gücünüzle birlikte harika işler çıkarabilirsiniz.

Kaynak
https://www.socialmediatoday.com/news/10-social-media-management-tools-to-help-boost-your-efforts-in-2019/545714/