Instagram’da Beğeni Sayısını Arttırmak

Merhabalar ben Tarık Buğra, bugün sizlere instagram’da beğeni sayısını arttırmaya yönelik gerekli olan çalışmalardan bahsedeceğim.

Instagram günümüzde fotoğraf ve videoları paylaşmak için sık kullandığımız bir platformdur. Kullanıcılar olarak farklı sebeplerle fotoğraf veya video paylaşırız. Kimimiz daha fazla takipçiye sahip olmak, kimimiz reklam yapmak, kimimiz ise bir albüm oluşturmak için gün boyunca paylaşımlarda bulunuruz. Ama hepimizin ortak noktası “fotoğraflarım daha fazla beğeniye” sahip olsun isteriz. Bunu birçok yolla yapabiliriz. Bazen bot takipçi olarak adlandırılan çözümlere de başvuru yapıyoruz. Biz organik bir şekilde beğeni arttırmak istiyorsak biraz sabır, planlamaya ihtiyacımız var.

İşte 7 adımda beğeni arttırmak için izlememiz gereken yollar;

foto 1024x683 - Instagram’da Beğeni Sayısını Arttırmak

1-Kaliteli Fotoğraflar Paylaşın

Instagram’da genel de en ilginç profiller fark edilir. Bizim de yapmamız gereken ilginç konular da bile kaliteli ve doğal fotoğraf paylaşmak olacaktır. İsterseniz takipçi veya otomatik beğenme gibi paketler satın alabilirisiniz ama bunlar sadece sayısal olarak kalacaktır. Ancak insanların daha fazla bilgi almasını veya konuya hakim olmalarını sağlayacak olan ise kaliteli içeriktir. İçeriklerinizi belli bir zamana göre paylaşın ve ona göre planlama yapın.

2- #Hashtag Kullanımı

İçeriğinizi hazırladıktan sonra önemli noktalardan bir diğeri ise #hashtag kullanımıdır. İçeriğimiz ile doğru orantılı olarak popüler hashtagleri seçmeniz gönderi beğenilerinizi arttırmaya fayda sağlayacaktır. Diğer kullanıcılar, ilgili hashtagler sayesinde sizin paylaşımınızı görecek ve beğenileri gerçekleştireceklerdir.  # Hashtagleri  de fazla sayıda kullanmayın yoksa  ”spam” olma olasılığınız artar.

3-Başlık Kullanımı

Postlarınızı paylaşırken insanlar neyi paylaştığınız gibi neler yazdığınızı da merak eder. Sadece basit birkaç kelime yazıp geçmeyin. Bu belki zayıf kalabilir. Mesela fotoğrafta sizin o günü özetlemeniz için hikaye veya kişilere bir şeyler çağrıştırmak için yazılar yazabilirsiniz. Belki birilerini motive edebilir, onlara iham kaynağı olabilirsiniz. Kısacası burayı akıllıca kullanın.

location 1024x705 - Instagram’da Beğeni Sayısını Arttırmak

4- Konum Ekleme

Gönderilerinizde mutlaka konum kullanın. Sizden önce veya sonra o konumda bulunacak kişiler gönderi yerlerine mutlaka bakacaklardır. Oraya kimler gitmiş, neler yapmış vb gibi bu sayede sizin de gönderinizi görüp profilinizi ziyaret ederek beğeni sayınızı arttırabilir.

5- Düzenli Gönderi Paylaşımı

Birçok kişi tarafından göz ardı edilse de beğeni ve takipçi kazanmak istiyorsanız bu maddeye dikkat etmelisiniz.  Gün içerisinde en az 1 defa gönderi paylaşımında bulunun. Bu kullanıcılara sizin aktif olduğunuzu bildirir. Eğer düzenli olarak gönderilerinizi paylaşmaya başlarsanız, belli bir süre sonra artan takipçi, beğeni ve yorum saylarında etkileşim olduğunu göreceksiniz.

6-Zaman Kullanımı

Düzenli gönderi paylaşımı ile zaman yönetimi etkili şekilde kullanılırsa hızlı sonuç alabilirsiniz. Eğer sizin gönderi paylaştığınız zaman içerisinde çevrimiçi kullanıcı sayısı az ise gönderinizden çok fazla etkileşim beklemek doğru olmaz. En doğru zaman dilimini bulmak için ilk başta deneme yanılma yolu ile gönderi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sonrasında ise sonuçlara göre kendi mükemmel zamanınızı belirleyebilirsiniz.

time 1024x678 - Instagram’da Beğeni Sayısını Arttırmak

7-İlgili Etiket

Instagram’da paylaştığınız gönderilere o alanda tanınmış kişileri etiketleyebilirsiniz. Ancak paylaştığınız gönderi konu ile alakalı ise yapın yoksa spam olarak tanınabilirsiniz. Eğer paylaştığınız gönderi ile kişileri etiketlediğinizde beğenme ve yorum ile etkileşimde bulunulduğunu  fark edeceksiniz.

Kaynak :

https://socialmediaexplorer.com/social-media-marketing/10-tips-for-getting-more-likes-on-instagram/

https://unsplash.com/