Bilgisayar için PUBG Lite

Son zamanlarda artık duymayan kalmamıştır sanırım. Artık whatsapp, instagram gibi bi’şey oldu.  Nedir bu PUBG ?

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da kısaca PUBG.

Mobil oyunların başında gelen PUBG, hayatta kalma mücadelesi üzerine kurulur. Oyuna başladığınızda üzerinizde hiçbir donanım ve malzeme olmayan, etrafta bulduğunuz eşyalar ile kendinizi güçlendiriyorsunuz. Sonrası ise heyecan dolu anlar. Zaman gittikçe azalmakta ve oyun alanı daralmaktadır. Kim daha iyi donanmış ve sakin ise kazanma olasılığı yüksektir eğer karşınızda dört kişilik takım yok ise 🙂 Genel hatları ile PUBG’yi bu şekilde tanımlayabiliriz. Fakat mobil versiyonda oynanmaktadır. (Emülatör kullanarak PC’den oynayanlar hariç) 🙂

PUBG kuruluşu PC’de de rahat bir şekilde oynansın diye PUBG Lite adlı beta sürümünü yayına çıkardı. Fakat oyunun beta sürümü Tayland’da piyasaya sürüldü.  Bu versiyon bağımsız bir sürüm olup, orijinal sürüme ihtiyaç yoktur. PUBG yetkililerine göre yeni sürüm “oyun donanımım gereksinimlerinden dolayı, elde etmesi zor olan oyuncular için tasarlandı. Kısacası PUBG Lite düşük sistem gerektiren PC’lerde oynanmak için geliştirildi.

pubg erangel 1024x576 - Bilgisayar için PUBG Lite
pubg erangel

PUBG Lite’nin ilk haritası Erangel oldu. PUBG oyuncularına tanıdık gelen haritalar ve içerikler eklenmiştir. Yetkililer diğer ülkelerde yayınlama sürecini başlatmadan önce Tayland’da yayınlayıp test etmek istiyorlar.

PUBG Beta 0.11.0 Güncellemesi

Yeni haberlere göre PUBG, Resident Evil 2’nin Tencentle işbirliğine dayanan özel bir oyun modu ve beta güncellemesi yaptığı hakkındadır.

Beta sürümüne Sunset adlı sınırlı süre için yeni bir etkinlik modu eklendi. Oyunun amacı yine aynı Erangel’da olduğu gibi hayatta kalmak. Fakat tek bir fark var, Resident Evil 2’de olduğu gibi Zombiler tehlikeleri arttırmak için haritada ortaya çıkacaklar. Tabi bu ne kadar oyuncu için iyi olur orası tartışılır. Sonradan bozmasınlar 🙂

pubg sanhok 1024x555 - Bilgisayar için PUBG Lite
pubg sanhok

Sanhok haritası şu an için hızlı maçta mevcut. Resident Evil 2’nin menü teması ve müziği eklenmiştir. Vikendi kısmına ise “Moonlight” (ay ışığı) hava durumu güncellemesi eklenmiştir.

Kişisel alanlar adlı yeni bir bölüm eklendi. Bu kısım oyuncuların bilgilerini ve bağlantılarını görüntüleyebileceği yer için amaçlanmıştır. Son olarak eşleşmelerde bas-konuş özelliği eklenmiştir.

Kaynak
https://timesofindia.indiatimes.com/gadgets-news/pubg-lite-beta-launched-for-pc/articleshow/67698599.cms