Whatsapp Parmak İzi Güncellemesi

Whatsapp, artık sosyal medya gibi hayatımızın bir parçası oldu. Yeni bir telefon alırken Whatsapp kurulu şekilde gelse şaşırmayız.  Özellikle gelişmekte olan ülkelerde Whatsapp hala en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Popüler olabilmek için de en önemli etkenlerden biri güvenliktir. Eee koskoca Whatsapp güvenlik önemlini almaz olur mu ? kim bilir daha ne önlemleri vardır 🙂 Konu güvenlik üzerine olunca güvenlik güncellemesi yapılması aklımıza gelmektedir.

Mesajlaşırken ekranın üst kısmında “mesajlarınız uçtan uca şifrelenmektedir” gibi bilgi mesajı yer almaktadır.  Uygulama, metin veya medya içerikleriniz için Whatsapp uzun zaman önce uçtan uca şifreleme özelliğini aldı.

Whatsapp,  gelişen teknoloji ile kendi, güvenlik önlemlerini de arttırmaya başlamaktadır. Şimdiki telefonların çoğunda parmak izi okuma sensörü yer almaktadır. Hali ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Whatsapp da kullanıcılarının mesajlarını daha fazla korumak için parmak izi doğrulama özelliğini kullanacaktır.

WABetaInfo, 2.19.3 beta sürümünde yetkilendirme yöntemi ile ilgili ipuçlarında bulundu. Ayrıca yeniden tasarlanmış ses seçici içeriğini de bildirdi. Artık ses dosyalarını göndermeden önce ön izlemesini görebileceksiniz. Tek mesajda maksimum 30 ses dosyasını desteklemektedir.

Whatsapp Sound 1024x907 - Whatsapp Parmak İzi Güncellemesi
Whatsapp-Ses

WABetaInfo’ya göre güncellemelerin hala test aşamasında olduğunu ve ne zaman geleceği hakkında kesin bir tarih bulunmamaktadır. Ama tarih uzak olmasa gerek.

Whatsapp uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Kaynak
https://www.xda-developers.com/whatsapp-android-fingerprint-authentication/