Xiaomi Mi Soundbar İncelemesi

Xiaomi Mi Soundbar, güçlü sesi ve uygun fiyatıyla çılgın seslere hazır olun. Xiaomi Mi Soundbar,incelemesini sizler için derledik ve yazdık.

Yeni teknolojik ürünler ortaya çıktığı zaman artık Xiaomi yapmış mı diyoruz, hemen google’ye Xiaomi ile ilgili araştırma yapıyoruz. İsminden mi ürünlerinden mi nedir bilmem ama bir çekiciliği bulunmaktadır. 🙂

Günümüzde evimiz içerisinde sinema keyfi yapmak istediğimizde biraz maliyetli olabilir. Ama Xiaomi Mi Soundbar, buna çözüm sağlayacak gibi ve bir sinema salonunda oturmuşsunuz hissi verebilir. Mİ Soundbar, TV sesini büyük ölçüde arttırabilen bir ses çubuğudur. İlla TV yanında ayrı ayrı kolonlar şeklinde hoparlörler durmasına gerek yok,

Redmi, Mi Tv ve aksesuarları ile tanınmış olan Xiaomi, tam da sinema keyfiniz için bir ürün ortaya çıkarmış bulunmaktadır.

Xiaomi Rekabet Taktiği Mi ?

Xiaomi Mi Soundbar, rekabeti alt etmek ve kaliteli ses deneyimi yaşatmak için özel olarak tasarlanmış ve sadece fiyatı 70,35$ gibi bir fiyata satışa sunulmuştur. Kaliteli bir görünüm, canlı sesler ve çoklu fonksiyon özellikleri ile soundbar’dan daha fazlası gibi duruyor.

İzlemek isterseniz videosu aşağıda yer almaktadır. 🙂

Xiaomi Mi Soundbar İncelemesi

Tasarım olarak baktığımız zaman beyaz renk olmasına karşın ön yüzü kumaş ile sarılıdır. Bu da ayrı bir hava katmış 🙂

Mi Soundbar, iki şekilde kullanılmak için tasarlanmıştır. Bunlardan biri TV’ye yakın bir şekilde monte etmek diğeri ise masa üstüne vb yere konumlandırmak.

Arka panelde S/PDIF, Optik, Aux-in ve Line-in bağlantı portları ile güç konnektörleri bulunmaktadır. HDMI veya USB bağlantısı bulunmamaktadır. Belki USB olsa iyi olabilirdi. Bu arada uzaktan kumanda ile de kontrol sağlayamıyoruz. Çünkü kumandası bulunmamaktadır. Belki kumanda kullanmamalarının sebebi maliyeti düşürmek olabilir. Ama ses ayarlarınızı üzerinde bulunan tuşlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

USB ve HDMI yok dedik ama Bluetooth var. 🙂 Mi Soundbar, bluetooth 4.2’yi desteklemektedir. Bu da demek oluyor ki akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz vb. cihazlar ile de kullanabiliriz. TV’ye bağlamak için en ideal yol kutu içerisinden çıkan SPDIF kablosu ile bağlamak olacaktır.

baglanti 1024x291 - Xiaomi Mi Soundbar İncelemesi
Xiaomi Mi Soundbar Bağlantı Portları

Kutu demişken kutudan çıkanlar şu şekilde olacaktır;

  • 1 x Mi Soundbar
  • 1 x Kullanım Kılavuzu
  • 1 x Adaptör
  • 1 x S/PDIF Kablo
  • 2 x Sabitleme Vidaları (Duvar için)
xiaomi mi soundbar in 1 1024x197 - Xiaomi Mi Soundbar İncelemesi
Xiaomi Mi Soundbar İç Ünitesi

Xiaomi Mi Soundbar, içerisine biraz daha bakmak istersek 🙂

  • Olağanüstü ses performansı için 8 adet ses sürücüsü bulunmaktadır,
  • Gelişen bası tamamlayan net tiz (2 adet 20mm kubbe tweeters),
  • Keyifli zaman için bas yükseltimi (4 adet pasif radyatörler),
  • Geniş frekans aralığı için (2 adet 2.5 inç woofer sürücüleri ),

Kaynak
https://www.mi.com/in/tvspeaker/
https://indianexpress.com/article/technology/tech-reviews/xiaomi-mi-soundbar-review-price-in-india-specifications-features-5540799/